Mattepost Post Production, son teknoloji ile donatılmış yeni binasında!

Mattepost Post Production, Beşiktaş Balmumcu’daki 6 katlı, 1000 metrekarelik yeni binasına taşındı. Sinema, dizi, reklam, klip, tanıtım ve belgesel post prodüksiyon hizmetleri sunan Mattepost Post Production, yeni bina ve teknik altyapısı, alanında tecrübeli uzman çalışanları ile hizmet ve teknik altyapı kalitesini arttırarak yapım sonrası hizmetlerini dünya standartlarına taşıyor. 
 
Aynı anda 10 sinema filmi; ve hatta dizi yapılabilecek kapasitede olan Mattepost’un, yeni binasındaki tüm sistemleri, 10 Gigabitlik internet bağlantısına sahip. Yüksek internet hızını sağlamak içinse radyo link bağlantısı bulunmakta. Kurgu ve renk düzenleme odaları, 4K sinema salonu, finalmix odası, dollby mixaj sinema odası, görsel efekt ekipman ve teknik hizmeti, 30 odalı yeni binada kendilerine ayrılan katlarda yer alıyor. Mattepost Post Production’ın teknolojiyle donattığı yeni binasında verdiği hizmetler şöyle: 
 
• 11 adet kurgu odası ve bu odalarda 20 kurgu seti. 
• Kendi katlarında, 3 renk düzenleme stüdyosu ve 4K sinema odası. 
• Kendi katlarında, 3 adet finalmix odası. 
• 5+1 dollby mixaj sinema odası. 
• Ve yine kendi katında görsel efekt odaları.
 
Kiralanabilen makine ve odaları, giriş katındaki Mattecafe ve Boğaz manzaralı terası ile Mattepost, Türkiye ve Uluslararası yapım sonrası işleri için profesyonel bir deneyim sunmaya hazır. Yeni binada ayrıca Fragman Hause ve ryuFX gibi alanında öncü şirketler, Mattepost’un sunduğu teknolojik donatıya sahip kiralık oda hizmetinden yararlanıyorlar. 
 
“Yeni binamızda tüm işler tek bir bina ve sistem çatısı altında yapılabilir.”
 
Mattepost Post Production’ın teknolojiyle donatılan yeni binasının sektör adına önemli bir gelişme olduğunu belirten İlknur Bal Kutluay şunları söyledi; 
 
“Yeni binamızda sinema filmi, TV dizisi, belgesel, reklam, video klip, tanıtım filmi ve post prodüksiyon anlamında tüm işlerin tek bir elden çıkabilme kapasitesi mevcut. Firmamızı tercih edenler, isterlerse kendi belirleyeceği ekipler, isterlerse de MattePost’un kendi iç bünyesinde bulunan çözüm ortakları ile projelerini tek bir binada ve sistem çatısı altında yapabilirler. Gurur duyduğumuz özelliğimiz şudur ki: Yeni binamızda tüm işler, tek bir bina ve sistem çatısı altında yapılabilir.”
 
İlknur Bal Kutluay, aynı zamanda bekleme süreleri oldukça uzun olan post prodüksiyon dünyasında bahçe ve terasta bulunan Matcafe ile de beklemenin artık bir keyfe dönüşeceğini söyledi.
 
 
Mattepost Post Production’ın hikayesi
Mattepost Post Production, 2008 yılında MTN Film tarafından kuruldu. Kurulduğu günden beri birçok önemli sinema filmi, dizi, reklam, klip, tanıtım ve belgesel projeleri ile post prodüksiyon sektörüne hizmet verdi. Mattepost Post Production, kurulmasından bir süre sonra yeni bir yapılanmaya gitti ve İlknur Bal Kutluay idaresinde hizmet vermeye başladı. 2011 yılından bu yana şirketin işletmesini üstlenen İlknur Bal Kutluay, 7 Ocak 2017 gününden itibaren MTN Film’den şirketi tüm haklarıyla devraldı.